31 Niedziela Zwykła 30.10.2022

1. We wtorek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek nabożeństw następujący: 7.00; 9.00, 11.00. po Mszy św. o godz. 11.00 przejście indywidualne na cmentarz. Na cmentarzu grzebalnym, w kaplicy nabożeństwo różańcowe za zmarłych o godz. 12.30, po nim procesja po cmentarzu. Wieczorem Msza św. o godz. 18.00. Dnia 1 listopada nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 i 16.00.

2. W środę 2 listopada „Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych”, inaczej „Dzień zaduszny”. Porządek Mszy św. w kościele następujący: 7.00; 9.00 (Msza św. z Jutrznią za zmarłych); 11.00; i 18.00 (Msza św. z Nieszporami za zmarłych). O godz.12.30 zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych w kaplicy cmentarnej, a po Mszy św. procesja różańcowa po cmentarzu. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

3. Grupa parafialna „Rycerze Kolumba” przeprowadzi 1 i 2 listopada zbiórkę na cmentarzu grzebalnym na utrzymanie cmentarza i renowację zabytkowych grobów. Zachęcamy do ofiarności, by zachować pamięć o naszych przodkach. Ofiarę na utrzymanie cmentarza i renowację zabytkowych grobów można wpłacać na konto parafialne. Przy wyjściu z kościoła na stolikach są wizytówki parafialne z podanym numerem konta.

4. Przyjmujemy prośby na modlitwy za zmarłych – roczne i w nowennie różańcowej.

5. Nowennę różańcową za zmarłych rozpoczniemy w czwartek – 3 listopada. Będzie ona trwała do 11 listopada włącznie. Nowenna rozpoczynać się będzie o godz. 17.00. Bezpośrednio po niej Msza św.

6. Uprzejmie prosimy, by przy porządkowaniu grobów śmieci zanosić do pojemników – nie zostawiać przy alejkach ani na innych grobach. Cmentarz należy do miejsc sakralnych. Należy się zatem na nim godnie zachowywać. Nie należy palić papierosów, ani wprowadzać psów. Zabronione jest wjeżdżanie autami na cmentarz, za wyjątkiem ciężarówek wywożących śmieci i samochodów obsługi cmentarza.

7. Na cmentarzu, w pobliżu pojemników na śmieci został ustawiony regał do wymiany zniczy. Na tym regale można ustawiać znicze do wymiany ale dobrej jakości. Nie należy ustawiać zupełnie zużytych, potłuczonych, brudnych. Takie należy umieścić w pojemniku na śmieci.

8. W tym tygodniu I Czwartek Miesiąca. Godzina Święta po Mszy św. o 18.00.

9. Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Nabożeństwo o godz. 7.00 i 18.00. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja NS przez Rodzinę Radia Maryja do godz. 20.00.

10. W przyszłą niedzielę adoracja NS po Mszy św. o godz. 12.30 prowadzona przez Wspólnotę NS i Niepokalanej oraz KŻR przy Wspólnocie.

11. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne, które pomagają doświadczyć osobistego spotkania z Jezusem i świadomie otworzyć się na działanie i dary Ducha Świętego. Pierwsze – z siedmiu spotkań – rozpocznie się w czwartek – 3 listopada Mszą Świętą o godz. 1800 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej. Rekolekcje poprowadzi ks. Andrzej Łada z Zambrowa wraz z grupą osób świeckich. Więcej informacji na plakacie w gablocie, na stronie parafialnej oraz na ulotkach informacyjnych wyłożonych na końcu kościoła.

12. W tym roku Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Grajewie, w sobotę 19 listopada. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania, młodzież licealną oraz studentów. Zapisy u ks. Mariana Koszt 60 zł.

13. Zapraszamy na listopadowy Wieczór Uwielbienia w radości świętych, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, po Mszy św o godz. 18.00. Uwielbiajmy Pana w obecności świętych!

14. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego przekazuje zaproszenie Krajowego Duszpasterstwa Kolejarzy oraz Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich skierowane do kolejarzy, emerytów, rencistów oraz rodzin kolejarskich na Ogólnopolską Pielgrzymkę Kolejarzy na Jasną Górę. Odbędzie się ona w dniach 5-6 listopada. W tym roku pielgrzymce będzie towarzyszyło hasło: „W przyszłość przez rodzinę”. Pielgrzymka odbywać się w duchu wdzięczności Panu Bogu i Matce Najświętszej za orędowników narodu polskiego i mistrzów duchowych naszych rodzin: św. Jana Pawła II i bł. Stefana Wyszyńskiego. W ramach metropolii białostockiej organizowany jest specjalny pociąg pielgrzymkowy, który wyruszy z Białegostoku do Częstochowy. Na terenie diecezji łomżyńskiej pociąg zatrzyma się na stacjach w Łapach, Szepietowie, Czyżewie, Małkini i Wyszkowie. Zainteresowanych pielgrzymką zapraszamy do kontaktu z p. Jagodą Piekarską (tel. 539 649 048).

15. Bóg zapłać za trzy ofiary indywidualne złożone na potrzeby kościoła.

16. Zachęcamy do czytania Tygodnika „Idziemy”. W tym tygodniu artykuły m.in. o przemijaniu i śmierci: „Przemijanie – dramat czy nadzieja”, „Ostatnie pożegnania”, „Jak dobrze przeżyć żałobę”, o poezji Adama Mickiewicza: „Polska dusza”, o protestantyzmie: „Co nas łączy, a co dzieli”, o zadaniach Kościoła we współczesnym świecie: „Między nadzieją i lękiem”, a także wiele ciekawych informacji z Kościoła, regionu i świata.