3 Niedziela Zwykła 22.01.2023

1. W środę 25 stycznia Święto Nawrócenie św. Pawła Apostoła.
  2. W sobotę 28 stycznia wspomnienie św. Tomasza z Akwinu – doktora Kościoła.
  3. W czwartek 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego – zwane tradycyjnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św.  w naszym kościele o godz. 6.30; 7.00; 11,00 i 18.00. W Święto Ofiarowania Pańskiego poświęcamy świece zwane gromnicami. Płonąca świeca oznacza – Chrystusa – „Światłość Świata”. W zakrystii można nabyć świece do poświecenia  2 lutego.
  4. lat temu w 1863 roku 22 stycznia wybuchło Powstanie Styczniowe, patriotyczny zbrojny zryw w celu wyzwolenia Polski  z zaboru rosyjskiego. Ostrów Mazowiecka  i  powiat ostrowski włączyły się w powstanie,  Odbyło się szereg bitew. Duże znaczenie  w Postaniu Styczniowym odegrała parafia ostrowska i duchowieństwo w szczególności ks. Florian Jastrzębski  wikariusz – kapelan powstańców i ks. Leon Krzyczkowski – proboszcz. Na plebanii zorganizowano szpital polowy, w którym operowano i niesiono pomoc rannym powstańcom. W ramach obchodu rocznicy wybuchu powstania  dzisiaj o godz. 11.00 będzie sprawowana Msza św. za poległych i zmarłych powstańców. Zespół Szkół nr 2  w Ostrowi Mazowieckiej (Ekonomik) nosi imię Powstańców Styczniowych.
  5. To już ostatni moment na to, aby zapisać się na Bezalkoholowy Bal Karnawałowy, który odbędzie się 28 stycznia 2023 roku w Zajeździe “Cobra”. Zapisy trwają do wtorku pod numerem telefonu zamieszczonym na plakacie wywieszonym w gablocie z ogłoszeniami.
  6. Centrum Ewangelizacji zaprasza na rekolekcje Seminarium Odnowy Wiary, które rozpoczną się 2 lutego. Rekolekcje to 12 spotkań, które będą odbywać się w kolejne czwartki o godz. 19:00 w Sali Centrum Ewangelizacji. Każde spotkanie to wspólna modlitwa, konferencja i świadectwo, przez które chcemy pogłębiać naszą wiarę i poznawać Boga. Zapraszamy każdego po 18 roku życia. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Centrum Ewangelizacji zaprasza również na rekolekcje w drodze w ramach pielgrzymki do Medjugorie, które są organizowane w dniach 30 kwietnia – 7 maja oraz 26 czerwca – 5 lipca. Zapisy i wszystkie informacje na stronie centrumewangelizacji.pl.
  7. Rada Rodziców Zespołu Szkół nr 2  w Ostrowi Mazowieckiej (Ekonomika) im.  Powstańców Styczniowych z racji dzisiejszej uroczystości złożyła w darze ofiarnym ornat czerwony, w którym dzisiaj ks. Biskup sprawuje Mszę św. Bóg zapłać.
  8. W Tygodniku „Idziemy” ciekawe artykuły m.in. o Kościele: „W jaki Kościół wierzę”, „Czym jest dla mnie Kościół”, „Po co Kościołowi prawo”, o Kościele prawosławnym i polityce: „Moskwa czy Konstantynopol”,  a także wiele informacji z regionu, Kościoła i świata.