3 Niedziela Wielkiego Postu 12.03.2023

1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Będą one trwać do środy 15 marca.  Rekolekcje prowadzi Ksiądz Kanonik Kazimierz Ostrowski – Dyrektor Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Łomży. Dzisiaj porządek  – niedzielny.
  2. W pozostałe dni: poniedziałek, wtorek i środę – porządek będzie następujący:

7.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

9.00 – Msza św. z nauką dla dzieci klas I – IV

10.30 – Msza św. z nauką dla dzieci klas V-VIII

12.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

16.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

Msza św. dla chorych, z sakramentem „Namaszczenia chorych” we wtorek 14 marca o godz. 12.00.

Na Msze św.  z dziećmi i młodzieżą  przybywają katecheci.  Zapraszamy Dyrekcje Szkół, Nauczycieli i Wychowawców.

W kaplicach, w rekolekcje, Msze św. o godz. 14.00:

poniedziałek 13 marca  – Prosienica,

wtorek 14 marca – Pałapus,

środa 15 marca –  Dom Katechetyczny w Lubiejewie.

Przypominamy i zachęcamy do odbycia w czasie rekolekcji spowiedzi wielkanocnej. W poniedziałek, wtorek i środę będą zaproszeni spowiednicy z innych parafii. Nie będzie zatem problemu z przystąpieniem do spowiedzi.

1. Chrzty w naszej parafii w każdą niedzielę o godz. 11.00. Wyjątkowo, w Niedzielę Palmową nie będzie chrztów. Chrzty w I i II Dzień Wielkanocy
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami których dzieci przygotowują się  w tym roku do przyjęcia 1. Komunii świętej.
  3. Zapraszamy młodzież i dorosłych na Adorację Krzyża w formie medytacji dzisiaj o godz. 19.00. W programie medytacja Słowa Bożego, uwielbienie pieśnią i w ciszy.
  4. W najbliższy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na Nieszpory w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.
  5. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie obchodzi w tym roku 65 rocznicę  istnienia szkoły. Msza św. w intencji szkoły będzie 15 marca o godz. 10.30 w naszym kościele.
  6. Rekolekcje dala młodzieży szkól średnich odbędą się w dniach 27-29 marca na hali MOSiRu ul. Trębickiego
  7. Męska Wspólnota Nazaret zaprasza mężczyzn na nocną PIESZĄ PIELGRZYMKĘ  „Tylko dla mężczyzn” ze św. Józefem do Sanktuarium MB w Osuchowej.  Ruszamy w sobotę 18 marca o godz. 20:00 z parafii Chrystusa Dobrego Pasterza.  W drodze wspólna Droga Krzyżowa, modlitwa różańcowa, konferencja duchowa dla mężczyzn. Zakończymy Mszą Świętą.
  8. Centrum Ewangelizacji Dobrego Pasterza zaprasza na Wielkopostny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w sobotę 18 marca po Mszy św. o godz. 18.00.
  9. Prosimy o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można je składać u Księzy i u Siostry Zakrystianki.
  10. W tym roku w naszej parafii nie będzie wielkopostnej zbiórki żywności w sklepach. Nie możemy jednak zapomnieć o najbardziej potrzebujących. Przy ołtarzu św. Mikołaja i na stolikach przy wyjściu  z kościoła wyłożone są torby – „Tytki charytatywne”. Zachęcamy, by wziąć tę torbę do domu, czy sklepu, napełnić ją produktami spożywczymi  o dłuższym terminie do spożycia, mogą też tam znaleźć się środki piorące i środki czystości (zapakowane osobno). Na torbie  znajduje się informacja jak należy postępować. Tak wypełnianą torbę należy przynieść do kościoła i złożyć w koszu przy ołtarzu św. Mikołaja. Zbiórka dla potrzebujących potrwa w naszej parafii do Niedzieli Palmowej  2 kwietnia.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy m.in. o papieżu: „Jak rozumieć Franciszka”, „Dekada Bergolio”, o aborcji: „Boczna furtka dla aborcji”, o sytuacji w Ukrainie: „Ukraińskie rozdroża”, o sztucznej inteligencji: „Rewolucja sztucznej inteligencji”. a także wiele ciekawych informacji z regionu, Kościoła i świata. Jest też do nabycia ostatni numer L’Osservatore Romano.