3 Niedziela Adwentu 11.12.2022

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu – Gaudete.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami których dzieci przygotowują się do przyjęcie I Komunii świętej.
3. W środę 14 grudnia pi Mszy św. o godz. 18.00 męski różaniec. Rycerze Kolumba, którzy go prowadzą zapraszają serdecznie na modlitwę mężczyzn w każdym wieku.
4. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na nieszpory w intencji rodzin naszej parafii oraz o nowe i święte powołania do służby w Kościele w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.
5. Ks. Marian wraz z Animatorami zaprasza kandydatów do bierzmowania na spotkanie w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa.
6. W przyszłą niedzielę, 18 grudnia podczas Mszy o godzinie 16.00 harcerze z 29 DH “Pogodni” przyniosą do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju, które jest znakiem służby i pokoju. Można przyjść z własną świecą lub lampionem i odebrać od harcerzy Światło z Betlejem.
7. Dnia 23 grudnia – w piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W zakrystii i kancelarii można dokonać zapisu chorych.
8. Chrzty dzieci w I dzień Bożego Narodzenia o godz. 11.00. Spisanie akt chrzcielnych w kancelarii Pana Organisty 21 lub 22 grudnia od godz. 16.00 (potrzebny jest akt urodzenia dziecka z USC). Przypominamy, że rodzicami chrzestnymi mogą być osoby wierzące i praktykujące, które były u bierzmowania.
9. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w czwartek 22 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00.
10. Dzisiaj przed kościołem można nabyć świece na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas. Cena świec: – 20 zł.
11. W przyszłą niedzielę będzie możliwość nabycia książek z tekstem Ewangelii i krótkim komentarzem na każdy dzień 2023 roku.
12. W przyszłą niedzielę 18 grudnia po Mszach świętych, przed kościołem, odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja, którą przeprowadzają wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Ostrowi Mazowieckiej. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na stypendia dla uczniów z rodzin o niższych dochodach. Warto pomóc, ponieważ Fundacja w okresie przedświątecznym podwaja każdą zebraną złotówkę. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy pomocnej dzieciom z rodzin o niskich dochodach.
13. Bóg zapłać właścicielom i pracownikom następujących sklepów: JEDYNKA, LEWIATAN ul. Widnichowska,, VIGAR, STOKROTKA i BIEDRONKA ul. Duboisa, za umożliwienie przeprowadzenia bożonarodzeniowej zbiórki żywności dla najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać Parafialnemu Zespołowi Caritas, Wolontariuszom: dorosłym i młodzieży, którzy przeprowadzili zbiórkę i wdawali żywność, Bóg zapłać Rycerzom Kolumba, którzy przewozili produkty ze sklepów do magazynu.
14. Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na ADWENTOWY WIECZÓR UWIELBIENIA, który odbędzie się w najbliższą sobotę 17 grudnia po Mszy św., o godz. 18.00.
15. Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy”. W numerze m.in.: o małżeństwie: „Miłość, małżeństwo, seks”, „Boski i trudny dar”, „Rodzinna aplikacja”, „Małżeństwo bez seksu?”, o Kościele greckokatolickim: „U braci grekokatolików”, o miliarderach i polityce: „Miliarderzy wciąż decydują”, o bezpieczeństwie w sieci: „Bezpieczne zakupy”, a także wiele wiadomości z regionu, świata i Kościoła.