25 Niedziela Zwykła 18.09.2022

1. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „SACRUM ET MUSICA” w przyszłą niedzielę 25 września w naszym kościele o godz. 19.00 wystąpi z koncertem Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego z Łomży. Patronat honorowy nad Koncertem objęli: Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Chrupek i Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka Pan Jerzy Bauer. Koncert jest otwarty dla publiczności, wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie parafian, wszystkich mieszkańców miasta i okolicy na koncert, który będzie ważnym wydarzeniem artystycznym.

2. Siostry Terezjanki zapraszają serdecznie do nowenny za wstawiennictwem św. Teresy od Dzieciątka Jezus, która rozpocznie się w czwartek: 22 września o godz. 17.45. Od poniedziałku czyli od 19 września przed ołtarzem głównym będzie przygotowana skrzyneczka intencji, do której możemy wkładać swoje intencje, prośby czy podziękowania za otrzymane łaski. Przez czas trwania nowenny będziemy mogli poznać duchowość Zgromadzenia Sióstr Terezjanek oraz ich Patronkę, dzięki wystawie, która pojawi się w naszym kościele.

3. Jak co roku w jesieni Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży zwraca się z prośbą do rolników, sadowników i ogrodników o dary: ziemniaki, warzywa i owoce. Dobrze byłoby gdyby sołtysi wiosek zatroszczyli się o przeprowadzenie zbiórki dostarczyli na teren parafialny, powiadamiając proboszcza lub dyżurnego kapłana. Można też złożyć ofiarę pieniężną.

4. Fundacja „Kreatorzy marzeń” organizuje spektakl poświęcony Józefowi Wybickiemu autorowi naszego hymnu pt. „Do hymnu powstań”. Spektakl będzie wystawiany w powiecie ostrowskim. W przyszłą niedzielę organizatorzy przed kościołem – po każdej Mszy św. przeprowadzą zbiórkę, by spektakl mógł powstać.

5. Dnia 25 września 2022 r. (w niedzielę) w Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się „Ogólnopolskie Święto Wdzięczni Polskiej Wsi”. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. plenerową na boisku OMEGA (ul. Trębickiego) o godz. 12.00, ale ze względu na skalę wydarzenia prosimy o przybycie na teren wydarzenia około godz. 10.30 – plac przy MOSiR (ul. Trębickiego), wejście od ul. Parkowej. Parking dostępny będzie na Targowisku przy ul. Broniewskiego lecz rekomendujemy przybycie pieszo.

W dniu wydarzenia ulica Parkowa będzie zamknięta dla ruchu kołowego. Ulica Trębickiego będzie zamknięta dla ruchu kołowego od 19 września. W programie wydarzenia:

– Uroczysta Msza Święta o godz. 12.00 Liturgię poprowadzi Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski. W programie:

– Podziękowanie za plony

– Występy zespołów ludowych

– Występ SŁAWOMIRA z zespołem

– Piknik rodzinny i wiele atrakcyjnych zabaw dla dzieci

– Degustacja lokalnych potraw i poczęstunek dla uczestników

6. Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Środków Oddziaływania Społecznego. Ofiary do puszek przed kościołem są zbierane na Diecezjalne Radio Nadzieja.

7. Dzisiaj na placu przed kościołem można złożyć podpis pod obywatelskim projektem: „W obronie wolności chrześcijan”. Do podpisu trzeba znać pesel.

8. Od 30.09 do 14.10 br w kinie Ostrovia będzie wyświetlany film „Johnny”, biograficzny o ks. Jania Kaczkowskim.

9. W poniedziałek 19 września po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie katechetów uczących w szkołach na terenie naszej parafii. Obecność obowiązkowa.

10. W środę 21.09. święto św. Mateusza – imieniny ks. Mateusza – naszego wikariusza. Msza św. jego intencji we wtorek 20.09. o godz. 18.00.

11. W „Głosie Katolickim” ciekawe artykuły np.; o mediach: „Czemu służą Media”. „ W sidłach manipulacji” o Zmarłej królowej Anglii Elżbiecie: „Monarchini, która łączyła”, o św. Ojcu Pio: „Święty naszych czasów”, z historii: „Budowanie narodowej potęgi.”