21 Niedziela Zwykła 21.08.2022

1. W piątek 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej. W naszym kościele Msze św. o godz. 6.30; 7.00; 11.00 i 18.00.

2. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego informuje, że tegoroczne, ogólnopolskie dożynki odbędą się na Jasnej Górze w dniach 3 – 4 września br. Uroczysta Msza św. dziękczynna z błogosławieństwem wieńców żniwnych będzie odprawiona w niedzielę dnia 4 września br. o godz. 11:00 przed Szczytem Jasnogórskim. Plakat o ogólnopolskich dożynkach – w gablocie Diecezjalne dziękczynienie za wyniesie na ołtarze bł. Stefana Wyszyńskiego oraz dziękczynienie za tegoroczne plony odbędzie się w Sanktuarium bł. Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli 11 września.

3. Dziękując Bogu za zboże, owoce i płody ziemi, doceniając pracę rolników, weźmy udział w dożynkach ogólnopolskich, diecezjalnych, gminnych.

4. Małżeństwa Domowego Kościoła oraz młodzież oazową oraz sympatyków zapraszamy do zapisów na Pielgrzymkę Ruchu Światło-Życie do Matki Bożej Pięknej Miłości, tzw. Powakacyjny dzień wspólnoty. Odbędzie się on w katedrze łomżyńskiej w sobotę, 3 września w godz. 10.00 do 15.00. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Mariana.

5. W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży, w sobotę 27 sierpnia br. o godz. 10.00 odbędzie się uroczysta inauguracja roku katechetycznego 2022/2023. Obecność wszystkich katechetów obowiązkowa.

6. Osoby, które skończyły szkołę średnią (matura nie jest wymagana)i chciałyby zdobyć zawód lub dodatkowe kwalifikacje, mogą zapisywać się do bezpłatnej szkoły policealnej, tj. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce, ul. Parkowa 6. Szkoła oferuje kształcenie w systemie dziennym, wieczorowym lub zaocznym. Nie ma ograniczeń wiekowych dla kandydatów. Szczególnie polecana jest nauka w zawodach: masażysta, higienistka stomatologiczna, technik farmaceutyczny, podolog, opiekun medyczny, kosmetyczka, asystent osoby niepełnosprawnej. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

7. W miesiącach wakacyjnych duszpastersko posługiwali w naszej parafii: ks. Krzysztof Chodkowski – ceremoniarz diecezjalny, Dyrektor Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży i ks. Rafał Gogol. Za pomoc duszpasterską składamy im serdeczne Bóg Zapłać. Ks. Rafał Gogol w naszej parafii pełnił w minionym roku posługę diakońską. Od 25 sierpnia będzie wikariuszem w Zambrowie w parafii pw. Trójcy Św. Księdzu Rafałowi – rozpoczynającemu posługę wikariuszowską życzymy nieustannego wsparcia Ducha Św., opieki Matki Bożej i radości z realizacji kapłańskiego powołania.

8. Serdecznie zapraszamy na plenerową projekcję filmu Michała Kondrata pt. “Czyściec”. Jest to poruszająca opowieść o duszach żyjących w ciałach oraz tych, które opuściły już ziemski świat, a także próba znalezienia odpowiedzi na pytanie o to, co czeka nas na końcu naszej, ludzkiej egzystencji. Projekcja filmu odbędzie się dzisiaj w naszym Ogrodzie Wniebowzięcia (plac parafialny za garażami) o godz. 20.00. Zapewnione będzie 130 miejsc siedzących. Można zabrać ze sobą koc. Wstęp wolny.

9. W tygodniku Idziemy m.in. artykuły m.in. o celibacie w Kościele: „Po co celibat”, „Skończyć z celibatem?”, o formacji człowieka: „Religia i etyka”, o walce z wartościami chrześcijańskimi: „W obronie chrześcijan”, o cnocie cierpliwości: „Cnota cierpliwości a jedność w Kościele”, o przemianach w Kościele: „Koniec Kościoła, jaki znamy”. Jest też do nabycia ostatni numer L’Osservatore Romano.