20 Niedziela Zwykła 14.08.2022

1. Dzisiaj o godz. 20.45 uroczyste Nieszpory Maryjne i zakończenie Apelu Jasnogórskiego z racji Pieszej Łomżyńskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymów Duchowych z Grupy Białej i wszystkich, którzy na Nieszpory i Apel przyjdą, prosimy o przyniesienie świec. Nieszpory Maryjne i Apel z procesją będą wprowadzeniem w nasze uroczystości odpustowe dnia 15 sierpnia.

2. Jutro 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – odpust w naszej parafii. Porządek Mszy św.: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00 Suma odpustowa o godz. 12.30 – po niej procesja. Zapraszamy osoby posługujące w procesji, noszące chorągwie, feretrony, inne znaki liturgiczne, dziewczynki sypiące kwiaty, służbę liturgiczną.

3. Dnia 15 sierpnia nie będzie Mszy św. w kaplicach w wioskach. Wszystkich zapraszamy na uroczystość odpustową do kościoła parafialnego.

4. Dnia 15 sierpnia na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie kłosów zbóż, owoców, ziół i kwiatów.

5. Na ołtarzu św. Mikołaja zostały ustawione ikony, które powstały podczas warsztatów prowadzonych w naszej parafii. Zachęcamy do zatrzymania się i modlitwy przy nich, a także zapoznania się z opisem wyjaśniającym zawartą symbolikę. Wystawa dostępna dziś i jutro.

6. Serdecznie zapraszamy na plenerową projekcję filmu Michała Kondrata pt. “Czyściec”. Jest to poruszająca opowieść o duszach żyjących w ciałach oraz tych, które opuściły już ziemski świat, a także próba znalezienia odpowiedzi na pytanie o to, co czeka nas na końcu naszej, ludzkiej egzystencji. Projekcja filmu odbędzie się w naszym Ogrodzie Wniebowzięcia (plac parafialny za garażami) w najbliższą niedzielę o godz. 20.00. Zapewnione będzie 130 miejsc siedzących. Można zabrać ze sobą koc. Wstęp wolny.

7. W przyszłą niedzielę taca będzie na WSD w Łomży.

8. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego informuje, że tegoroczne, ogólnopolskie dożynki odbędą się na Jasnej Górze w dniach 3 – 4 września br. Uroczysta Msza św. dziękczynna z błogosławieństwem wieńców żniwnych będzie odprawiona w niedzielę dnia 4 września br. o godz. 11:00 przed Szczytem Jasnogórskim. Diecezjalne dziękczynienie za wyniesie na ołtarze bł. Stefana Wyszyńskiego oraz dziękczynienie za tegoroczne plony odbędzie się w Sanktuarium bł. Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli 11 września.

9. Dzisiaj przed kościołem zbiórka na leczenie bardzo chorego dziecka Wiktora Wiśniewskiego. Koszt leczenia 10 milionów zł. Rodzice otrzymali pozwolenie Biskupa Łomżyńskiego na przeprowadzenie zbiórki.

10. W tygodniku Idziemy ciekawe artykuł m.in. o wojnie polski-bolszewickiej w 1920r: „Cud, który zatrzymał Rosję”, „Zapomniany sojusz”, o NMP Wniebowziętej: „Wniebowzięta – nasza matka i wzór”, „Maryjność pomocą w praktykowaniu cnoty trzeźwości”, „NMP Wniebowzięta”, o miłosierdziu: „Testament miłosierdzia”. Jest też do nabycia ostatni numer miesięcznika L’Osservatore Romano.