2 Niedziela Wielkanocna 16.04.2023

1. Dzisiaj chrześcijanie obrządków wschodnich: grekokatolicy i prawosławni obchodzą Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Braciom i siostrom tych obrządków życzymy niezachwianej nadziei, mocy ducha, oraz pokoju w sercach. Życzymy zakończenia wojny  w Ukrainie – wolnej i niepodległej od najeźców Ukrainy. Nich nieustannie wspiera Was Zmartwychwstały Pan.
  2. W kościele katolickim dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Koronka do Miłosierdzia Bożego dzisiaj w naszym kościele o godz. 15.00. Przed kościołem zbiórka do puszek na dzieła prowadzone przez CARITAS.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz.12.30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
  4. Msza św. na zakończenie roku szkolnego maturzystów w piątek 28 kwietnia o godz. 8.00. Zapraszamy maturzystów, nauczycieli i wychowawców, rodziców.
  5. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na WSD w Łomży.
  6. Domowy Kościół zaprasza na nieszpory w intencji rodzin i nowych powołań kapłańskich we czwartek 20 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00.
  7. Marian wraz z Animatorami zaprasza kandydatów do bierzmowania na egzamin przed bierzmowaniem w sobotę, 22 kwietnia od godz. 14.00 według wyznaczonych grup.
  8. Zapraszamy do zapisu młodzież od 8 klasy Szkoły Podstawowej oraz ponadpodstawowej do wyjazdu na Oazę wakacyjną na Podhalu w pierwszej i drugiej połowie lipca. Szczegółowe informacje u ks. Mariana, na plakacie w gablocie i na stronie lomza.oaza.pl/zapisy
  9. W sobotę 6 maja w Zuzeli – Sanktuarium bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego odbędzie się I Kongres Różańcowy Diecezji Łomżyńskiej. Program Kongresu  w gablocie z ogłoszeniami. Z naszej parafii organizujemy wyjazd autokarem na ten kongres. Zapisy u Pani Zofii Szepietowskiej nr telefonu:  29 7462767.
  • Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie w terminie 5-13 sierpnia 2023 r. W programie m. in. wejście na górę Objawień, Droga Krzyżowa na górę Kriżevac, spotkania z członkami Cenacolo, wyjazd na Makarską Rivierę lub wodospady. Więcej informacji i zapisy u ks. Mateusza (tel. 517 19 17 09).
  1. W tygodniku Idziemy ciekawe artykuły m.in. o Miłosierdziu: : „Miłosierdzie we krwi”, „Oczy, które akceptują”, „Miłosierny a pokuszenie”, o niewierze i wierze „Między niewiarą a wiarą”, o ciele Zmartwychwstałego Jezusa: „Z ranami do nieba”, o uchodźcach: „Kraina uchodźców powracających”. a także wiele informacji z Kościoła, regionu, świata. Jest też do nabycia ostatni numer L’Osservatore Romano.