2 Niedziela Adwentu 04.12.2022

1. Od dzisiaj do środy 7 grudnia w naszej parafii odbywają się Rekolekcje Adwentowe. Porządek Mszy św. z naukami – dzisiaj porządek niedzielny.
Od 5 do 7 grudnia porządek następujący:
godz. 7.00 Msza św. roratnia
godz. 9.00 Msza św. dla dzieci które chodzą do szkoły po południu
godz. 11.30 Msza św. dla wszystkich
godz. 16.00 Msza św. dla dzieci, które chodzą do szkoły przed południem
godz. 18.00 Msza św. dla wszystkich
godz. 19.30 Msza św. dla młodzieży z gimnazjów, młodzieży do bierzmowania, ze szkół średnich i młodzieży pracującej.
Rekolekcyjna spowiedź i Msza św. dla chorych we wtorek 6 grudnia o godz. 11.30.
W poniedziałek 5 grudnia o godz. 14.00 spowiedź i Msza św. w Prosienicy. We wtorek – 6 grudnia o godz. 14.00 w Pałapusie. W środę 7 grudnia o godz. 14.00 w Domu Katechetycznym w Lubiejewie. Rekolekcje prowadzi Ojciec Ks. kan. dr Jacek Kotowski Przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Łomży.
2. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia dzisiaj 4 grudnia, po Mszy św. o godz. 18.00.
3. „Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich”. Zapraszamy na Mszę świętą w intencji trzeźwości i wolności od nałogów w najbliższy czwartek 8 grudnia o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie o Maryi – “Niepokalana wzorem człowieka wolnego”.
4. W najbliższy czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym kościele Msze św. o godz. 6.30; 7.00, 11.00 i 18.00
5. W przyszłą niedzielę 11 grudnia po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami których dzieci przygotowują się do przyjęcie I Komunii świętej.
6. W naszej parafii po raz kolejny odbywa się świąteczna zbiórka dla Fundacji Małych Stópek „Paczuszka dla Maluszka”. Zbierane są artykuły higieniczne tj. proszki i płyny do parania i płukania, szampony, żele pod prysznic, kosmetyki, oliwki do ciała, szczoteczki i pasty do zębów, pampersy, środki czystości, chemia gospodarcza. pieluchy. Produkty w tym roku zostaną przekazane do domu dziecka, gdzie przebywają dzieci niepełnosprawne, jest to ”Dom Mocarzy” w Sannikach, prowadzony przez Siostry Zmartwychwstanki. W kruchcie naszego kościoła stoi choinka, z której można wziąć bombkę. W tym miejscu można składać wszystkie produkty. Akcja potrwa do 20 grudnia. (Plakat o zbiórce w gablocie i przy choince w kruchcie)
7.
8. Dzisiaj, przed kościołem i w zakrystii można nabywać świece na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas. Cena świec – 20 zł.
9. Dzisiaj zbierane są ofiary do puszek przed kościołem na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
10. W najbliższy czwartek 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na MĘSKI RÓŻANIEC na ulicach Ostrowi Mazowieckiej. Chcemy iść i modlić się na różańcu w męskim gronie dając świadectwo o wartości i sile modlitwy w życiu każdego mężczyzny, zawierzając rodziny, Ojczyznę i Kościół dobremu Bogu. Zaczynamy o godz. 19.00 w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza i przejdziemy ulicami naszego miasta do ogrodu przy parafii Wniebowzięcia NMP. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich mężczyzn. Niech Maryja nas prowadzi.
11. Centrum Ewangelizacji Dobrego Pasterza zaprasza w niedzielę 11 grudnia od godz. 14:00 na spotkania małżeńskie pod hasłem „Jak budować szczęśliwe małżeństwo”. Temat najbliższego spotkania: „Jak radzić sobie z małżeńską codziennością”. Zapraszamy chętne małżeństwa. Więcej informacji i zapisy na stronie www.centrumewangelizacji.pl.
12. Dnia 10 grudnia br. o godzinie 16 w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży odbędzie się „I Forum Liderek i Duszpasterzy Duszpasterstwa Kobiet diecezji łomżyńskiej.”. Na to spotkanie zapraszamy kobiety i kapłanów, którzy w diecezji animują działania duszpasterskie i ewangelizacyjne na rzecz kobiet. Zapraszamy także te osoby, które mają w sercu to pragnienie, ale jeszcze nie podjęły takich działań.
13. Zapraszamy na adwentowy Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w naszym kościele dziś po Mszy św. o godz. 18.00. Uwielbiajmy Pana, który przychodzi!
14. Dzisiaj adoracja NS po Mszy św. o godz. 12.30 Wspólnoty NS i Niepokalanej oraz Koła Żywego Różańca przy Wspólnocie.
15. Nasza parafia organizuje wyjazd dla młodzieży na narty do Białego Dunajca, k. Zakopanego w terminie 13-18 lutego 2023 roku (I tydzień ferii). W programie m.in. codzienna Eucharystia, nauka jazdy na nartach, zwiedzanie Podhala. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Mariana
16. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy. W nim m.in. artykuły o Adwencie: „Człowiek Adwentu”, o sytuacji w Ukrainie i innych wschodnich państwach: „Czas oczyszczenia”, „Cierpiący Kościół na Wschodzie”, o energii: „Jak powstaje energia z atomu”, o ludzkim ciele: „Ciało jako otwarta granica, a także wiele ciekawych wiadomości ze świata, regionu, Kościoła.