19 Niedziela Zwykła 07.08.2022

1. We wtorek – 2 sierpnia gościliśmy w Pielgrzymów 37 Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Po odprawionej Mszy św. przyjęliśmy ich śniadaniem. Wiele osób i zakładów okazało pomoc w zorganizowaniu śniadania dla pielgrzymów. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy serdecznie: -Sklepowi „Justyna”, sklepowi „Kaczka” – Pani Piórkowskiej ze sklepu „Vigar”,- Pani Elżbiecie Michalik – Gręda , Michałowi i Dominikowi z restauracji „Kobra”, – Mleczarni w Ostrowi Mazowieckiej, – Cukierni Państwa Burkiewiczów, – Piekarni GS w Komorowie, – Piekarni Pani Grodeckiej, – Panu Owsiewskiemu z Hurtowni Owoców, Jarzyn i Napojów – „Janpol”, – Hurtowni Wielobranżowej „Kukwa”, Hurtowni Owocowo-Warzywnej z ul. Sielskiej, Pani Halinie Pruszyńskiej Panu Jarosławowi Kuczyńskiemu, Panu Zbigniewowi Świerdzewskiemu, Panu Mariuszowi Wilczyńskiemu i Panu Markowi Ziemczykowi, Państwu Zadrożnym, Osobom z Rodziny Radia Maryja, Odnowy w Duchu Świętym, Siostrom Terezjankom, wszystkim, którzy przygotowywali i podawali posiłki pielgrzymom. – Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary pieniężne na ten cel. Nie sposób wymienić imiennie wszystkich ofiarodawców – wszystkim, którzy okazali jakąkolwiek pomoc i życzliwość serdecznie dziękuję.

2. Zapraszamy do duchowego uczestnictwa w Grupie Białej. Spotykamy się na Apelu Jasnogórskim w naszym kościele w łączności z pielgrzymami czasie trwania pielgrzymki o godz. 20.45. Dzisiaj o godz. 19.00.

3. W niedzielę 14 sierpnia o godz. 20.45 uroczyste Nieszpory Maryjne i zakończenie Apelu Jasnogórskiego z racji zakończenia Pieszej Łomżyńskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Przynosimy świece. Nieszpory Maryjne i Apel Jasnogórski będą wprowadzeniem w nasze uroczystości odpustowe dnia 15 sierpnia.

4. W poniedziałek – 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – odpust w naszej parafii. Porządek niedzielny Mszy św.: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00. Suma odpustowa o godz. 12.30 – po niej procesja. Zapraszamy osoby posługujące w procesji, noszące chorągwie, feretrony, inne znaki liturgiczne, dziewczynki sypiące kwiaty, służbę liturgiczną.

5. Dnia 15 sierpnia na wszystkich Mszach Świętych pobłogosławienie kłosów zbóż, owoców, ziół i kwiatów.

6. Dzisiaj Apel Jasnogórski o godz. 19.00.

7. W sobotę 13 sierpnia wspomnienie liturgiczne Bł. Michaela McGivneya – kapłana założyciela Rycerzy Kolumba. Szczególnie zapraszamy na tę Mszę św. Rycerzy Kolumba.

8. Zapraszamy na Filialną Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Gietrzwałdu 27 sierpnia 2022. Gietrzwałd to miejsce w którym, Maryja wzywała Naród Polski do trzeźwości i odmawiania Różańca. Stańmy razem z Maryją w Jej Sanktuarium aby wskazywała nam drogę do Swojego Syna. Zapisy i informacje pod numerem telefonu 606 767 814 i u ks. Mateusza. Program pielgrzymki w gablocie z ogłoszeniami.

9. Bóg zapłać za trzy ofiary złożone na potrzeby kościoła.

10. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na leczenie dziecka Wiktora Wiśniewskiego. Rodzice otrzymali pozwolenie Biskupa łomżyńskiego na przeprowadzenie zbiórki.

11. W dzisiejszym tygodniku Idziemy ciekawe artykuły o wszechświecie: „Zdumienie wszechświatem”, „Kościół nie boi się nauki”, o wizycie papieża Franciszka w Kanadzie: „Razem ku pojednaniu”, o toczącej się wojnie w Ukrainie: „Gdy toczy się wojna”, o wakacyjnym odpoczynku: „Wypocznijcie nieco”, o dobroczynności; „Dobroczynność a szczęście wieczne”, a także wiele ciekawych artykułów z regionu, świata, Kościoła.