18 Niedziela Zwykła 31.07.2022

1. W sierpniu – miesiącu trzeźwości szczególną uwagę zwracamy na  zagrożenia związane z pijaństwem i alkoholizmem. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu w myśl przesłania: od abstynencji wielu do trzeźwości  całego narodu.
  2. Dnia 2 sierpnia – Matki Bożej Anielskiej . Jutro od południa i przez cały dzień 2 sierpnia wierni mogą zyskać odpust „Porcjunkuli”. Warunki zyskania odpustu: nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim „Ojcze znasz” i „Wierzę w  Boga”, stan łaski uświęcającej, przystąpienie do komunii św. i modlitwa w intencji Ojca Świętego.
  3. We wtorek 2 sierpnia będziemy gościć pielgrzymów   38 Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Po odprawionej Mszy św. o godz. 9.00  będzie śniadanie dla pielgrzymów. Proszę o pomoc w przygotowaniu śniadania. Można złożyć ofiarę pieniężną  na ten cel.
  4. Zachęcamy aby zapisać się do  Grupy Białej – Pielgrzymów Duchowych. Grupa Biała uczestniczy w Apelu Jasnogórskim o godz. 20.45, by towarzyszyć duchowo pielgrzymom udającym się na Jasną Górę. Apel rozpocznie się od poniedziałku 1 sierpnia i będzie  trwał do 14 sierpnia włącznie. W niedzielę  7 sierpnia  Apel po Mszy św. o godz. 18.00 czyli ok.  19.00.
  5. W poniedziałek  po Mszy św. o godz. 18.00  adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy Odnowy w Duchu Świętym.
  6. Dnia 6 sierpnia, w  sobotę, Święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to opisują Ewangelie. Święto ma długą tradycję  w Kościele. Pomimo, że nie obowiązuje powstrzymanie się od prac w tym dniu – zapraszamy do udziału we Mszach św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.
  7. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek Miesiąca. Godzina Święta po Mszy św. godz. 18.00.
  8. W tym tygodniu Pierwszy Piątek Miesiąca i Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja NS przez WNSiN oraz KŻR przy wspólnocie.
  10. W poniedziałek 1 sierpnia 78. Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego. Uczcimy poległych i zmarłych Powstańców poprzez modlitwę i pamięć o nich na cmentarzu parafialnym przy mauzoleum w poniedziałek 1 sierpnia o godz. 17.00. O godz. 18.00 w Ogrodzie Muzeum – Dom Rodziny Pileckich – Koncert piosenek powstańczych.
  11. W przyszłą niedzielę kazanie wygłosi misjonarz pochodzący z naszej parafii o. Cezary Wieczorek. Po Mszach św., przed kościołem będzie można materialnie wspomóc jego zaangażowanie misyjne.
  12. Centrum Ewangelizacji Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza wszystkich ojców ze swoimi dziećmi na wakacyjny wyjazd SUPER TATA do Krakowa i Energylandii w dniach 27 i 28 sierpnia. Zapraszamy również na wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w dniach 26.09 – 2.10.2022  oraz na pielgrzymkę samolotową do Rzymu w dniach 3-6.11.2022. Wszystkie szczegółowe informacje na temat wyjazdów i zapisów na nie na stronie centrumewnagelizacji.pl Zapraszamy!
  13. W Głosie Katolickim ciekawe artykuły o powstaniu warszawskim: „Świat wobec walczącej Warszawy”, „Węgrzy w powstaniu warszawskim”, o św. Ignacym  z Loyoli: „Droga św. Ignacego”, o numerze alarmowym: „Halo, tu numer alarmowy”, o Matce Bożej Anielskiej: „Matka Boska Anielska”., a także wiele ciekawych informacji z regionu, świata, Kościoła.