17 Niedziela Zwykła 24.07.2022

1. Dnia 25 lipca – w poniedziałek święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie  św. Krzysztofa – Patrona Kierowców. Z tej racji  dzisiaj – w kościele po Mszach świętych modlitwa w intencji kierowców, następnie błogosławieństwo pojazdów. Kierowcy będą wyjeżdżać z parkingu, kapłan zaś będzie święcił pojazdy. W tym dniu możemy wspomóc misjonarzy poprzez ofiary złożone przy błogosławieństwie pojazdów,  na zakup pojazdów służących na misjach. Jest założony specjalny fundusz misyjny na ten  Szczególnie niech wyrażą wdzięczność św. Krzysztofowi kierowcy, którzy mieli jazdę bezkolizyjną i niech wspomogą misjonarzy. Można wspomóc misjonarzy także  nabywając w zakrystii  breloczek  ze św. Krzysztofem i modlitewnik podróżny za 10  zł.
  2. Dnia 26 lipca – we wtorek wspomnienie św. Joachima i  Anny – Rodziców NMP. Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dzaidkom i emerytom.
  3. W dniach 1-14 sierpnia – odbędzie się 38 Łomżyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Zachęcamy serdecznie do udziału w pielgrzymce pieszej.
  4. W naszej parafii pielgrzymkę będziemy gościć we wtorek 2 sierpnia. O godz. 9.00 Msza św. Po Mszy św. o godz. 9.00 podejmiemy pielgrzymów śniadaniem. Ośmielam się prosić o pomoc w podjęciu pielgrzymów, tak jak w ubiegłych latach. Potrzebne są osoby do pomocy. Można będzie ofiarować produkty żywnościowe (prosiłbym o tym wcześniej poinformować księdza proboszcza) lub złożyć na ten cel ofiarę pieniężną. Parafia nasza słynęła z gościnności. Mam nadzieję, że tak będzie  i w tym roku.
  5. Informacje dotyczące pielgrzymki tym, którzy udają się na pielgrzymkę :
  6. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska wyrusza z Łomży 1 sierpnia br. jako jedna grupa. Nie będzie grup regionalnych.
  7. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się droga internetową poprzez stronę: www.pielgrzymkalomzynska.org , lub bezpośrednio na trasie pielgrzymki.
  8. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie internetowej.
  9. Aby zachęcić młodych ludzi do uczestnictwa w pielgrzymce, pielgrzymkowy zespół muzyczno-medialny przygotował specjalny film promujący pielgrzymkę łomżyńska, który trwa około 35 minut. Można go znaleźć pod następującym adresem internetowym:   https://www.youtube.com/watch?v=IAL_EzLot4E
  1. Zachęcamy także do udziału w Grupie Białej – czyli łączenia się duchowo z pielgrzymami i uczestnictwie w Apelu Jasnogórskim  o godz. 20.45 w czasie trwania pielgrzymki, w naszej parafii.
  2. W poniedziałek 1 sierpnia 78. Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego. Uczcimy poległych i zmarłych Powstańców poprzez modlitwę i pamięć o nich na cmentarzu parafialnym przy mauzoleum w poniedziałek 1 sierpnia o godz. 17.00. O godz. 18.00  w Ogrodzie Muzeum – Dom Rodziny Pileckich – Koncert piosenek powstańczych.
  3. W przyszłą niedzielę kazanie  głosi ks. Jacek Krzemień – Kapelan na całą Polskę Wspólnoty Chleb Życia, zajmującej się pomocą osobom bezdomnym, uzależnionym, życiowo niedostosowanym. Po Mszach świętych, przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na potrzeby wspólnoty.
  4. W tym tygodniu w tygodniku Idziemy o starości: „Starość jako powołanie”, o św. Annie: „Święta Anna – babcia Jezusa, mama NMP”; o ks. Piotrze Skardze: „Piotr Skarga – mistrz słowa”; o urlopach: „Urlop z rozsądkiem”, o posiłkach: „Moda na talerzu”, a także wiele ciekawych informacji z regionu, Kościoła i świata.”.