16 Niedziela Zwykła 17.07.2022

1. W poniedziałek 25 lipca  święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona kierowców. Z tej racji w przyszłą  niedzielę 24 lipca – w kościele po Mszach świętych będzie modlitwa w intencji kierowców, następnie błogosławieństwo pojazdów. Kierowcy będą wyjeżdżać z parkingu, kapłan zaś będzie święcił pojazdy. W tym dniu możemy wspomóc misjonarzy poprzez ofiary złożone przy błogosławieństwie pojazdów  na zakup pojazdów służących na misjach. Jest założony specjalny fundusz misyjny na ten  Szczególnie niech wyrażą wdzięczność św. Krzysztofowi kierowcy, którzy mieli jazdę bezkolizyjną i niech wspomogą misjonarzy. W zakrystii będzie można   nabyć breloczki ze św. Krzysztofem. Plakat o pomocy misjonarzom w gablocie.
  2. W dniach 1-14 sierpnia – odbędzie się 38 Łomżyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Zachęcamy serdecznie do udziału w pielgrzymce pieszej.
  3. W naszej parafii pielgrzymkę będziemy gościć 2 sierpnia. O godz. 9.00 Msza św. Po Mszy św. o godz. 9.00 podejmiemy pielgrzymów śniadaniem. Ośmielam się prosić o pomoc w podjęciu pielgrzymów, tak jak w ubiegłych latach. Potrzebne są osoby do pomocy. Można będzie ofiarować produkty żywnościowe (prosiłbym o tym wcześniej poinformować księdza proboszcza) lub złożyć na ten cel ofiarę pieniężną. Parafia nasza słynęła z gościnności. Mam nadzieję, że tak będzie i w tym roku.
  4. Informacje dotyczące pielgrzymki tym, którzy udają się na pielgrzymkę :
  • Piesza Pielgrzymka Łomżyńska wyrusza z Łomży 1 sierpnia br. jako jedna grupa. Nie będzie grup regionalnych.
  • Zapisy na pielgrzymkę odbywają się droga internetową poprzez stronę: www.pielgrzymkalomzynska.org
  • Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie internetowej.
  • Aby zachęcić młodych ludzi do uczestnictwa w pielgrzymce, pielgrzymkowy zespół muzyczno-medialny przygotował specjalny film promujący pielgrzymkę łomżyńska, który trwa około 35 minut. Można go znaleźć pod następującym adresem internetowym:

1. Zachęcamy także do udziału w Grupie Białej – czyli łączenia się duchowo z pielgrzymami i uczestnictwie w Apelu Jasnogórskim  o godz. 20.45 w czasie trwania pielgrzymki, w naszej parafii.
  2. Prace przy wymianie kostki na alejkach od domu parafialnego i plebanii do kościoła są na ukończeniu. Niebawem rozpoczną się prace remontowe przy kaplicach w Prosienicy i Pałapusie. Prace są kosztowne. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na spłacenie robót przy wymianie kostki.
  3. Dzisiaj w naszej parafii  gościmy Siostry Pallotynki – Misjonarki. Dają świadectwo o swojej posłudze. Po Mszach świętych będzie mocna wesprzeć Siostry materialnie w posłudze ewangelizacyjnej.
  4. W tym tygodniu w tygodniku Idziemy o Mszy św.: „Jak dobrze przeżyć Mszę”, „Franciszek o liturgii”, o teologii: „Teologia  a kultura postchrześcijańska”, z dziedziny duchowości: „Módl się i pracuj”; o Mikołaju Koperniku: „Kopernik – geniusz  z tonsurą”, z polityki: „Polska –Izrael: znów ochłodzenie. Jest także ostatni numer „L’Osservatore Romano”.