15 Niedziela Zwykła 10.07.2022

1. W poniedziałek 11 lipca święto św. Benedykta – Patrona Europy.
2. We wtorek 12 lipca Uroczystość św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika – głównego Patrona naszej Diecezji.
3. Zapraszamy na różaniec w intencji pokoju na świecie i pielgrzymki do Medjugorie oraz spotkanie organizacyjne w środę 13 lipca po Mszy św. o godz. 18.00. Szczegóły u ks. Mateusza.
4. W sobotę 16 lipca Wspomnienie NMP z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej.
5. W dniach 1-14 sierpnia – odbędzie się 38 Łomżyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Zachęcamy serdecznie do udziału w pielgrzymce pieszej.
6. W naszej parafii pielgrzymkę będziemy gościć 2 sierpnia. O godz. 9.00 Msza św. Po Mszy św. śniadanie i wymarsz.
7. Podstawowe informacje dotyczące pielgrzymki:
A. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska wyrusza z Łomży 1 sierpnia br. jako jedna grupa. Nie będzie grup regionalnych.
B. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się droga internetową poprzez stronę: www.pielgrzymkalomzynska.org
C. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie internetowej.
D. Aby zachęcić młodych ludzi do uczestnictwa w pielgrzymce, pielgrzymkowy zespół muzyczno-medialny przygotował specjalny film promujący pielgrzymkę łomżyńska, który trwa około 35 minut. Można go znaleźć pod następującym adresem internetowym:
8. Zachęcamy także do udziału w Grupie Białej – czyli łączenia się duchowo z pielgrzymami i uczestnictwie w Apelu Jasnogórskim o godz. 20.45 w czasie trwania pielgrzymki, w naszej parafii.
9. Jeszcze dzisiaj można obejrzeć wystawę o życiu i męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i złożyć ofiarę na organizowanie tej wystawy w innych miejscach.
10. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć Siostry Pallotynki – Misjonarki. Dadzą świadectwo o swojej posłudze. Po Mszach świętych będzie mocna wesprzeć Siostry materialnie w posłudze ewangelizacyjnej.
11. W Głosie Katolickim m.in. ciekawe artykuły ubiorze i modzie: „Klasyka nie goni za modą”, „Czy ubiór ma znaczenie”, „Piękno z wnętrza”, o znaczeniu rodziny: „W służbie rodzinom”, z dziedziny polityki: „Nowa zimna wojna?”, „Piąta kolumna sojuszu”. Jest też do nabycie miesięcznik: „Misyjne drogi”.