13 Niedziela Zwykła 26.06.2022

1. W środę 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 7.00; 11.00 i 18.00. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na „uzyskanie środków, których Stolica Apostolska potrzebuje do pełnienia należytej służby wobec całego Kościoła”.
2. W tym tygodniu – Pierwszy Piątek Miesiąca i Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwo po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00.
3. W przyszłą niedzielę w godz. 13.30 – 17.45 odbędzie się czuwanie przed Najświętszym Sakramentem „Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej” oraz Koła Żywego Różańca przy Wspólnocie. Zapraszamy do adoracji.
4. Przypominamy, że od dzisiaj do września nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 16.00. Msza św. niedzielna w Prosienicy będzie o godz. 14.00, w Pałapusie o 15.15. W domu katechetycznym w Lubiejewie Msza św. w 1 i 3 niedzielę miesiąca o godz. 16.30.
5. Za tydzień 3 lipca będziemy gościć w naszej parafii świeckiego promotora kultu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, p. Marka Kędziorka, który przez słowo świadectwa przybliży nam osobę i nauczanie Męczennika naszych czasów. Przez cały tydzień będzie można obejrzeć w naszym kościele przejmującą wystawę poświęconą bł. księdzu Popiełuszce, a po każdej Mszy św. będzie można nabyć c oryginalne nagranie 16 całych kazań ks. Jerzego wydanych na płytach.
6. Od poniedziałku rozpoczynamy prace polegające na wymianie kostki na ścieżkach: od domu parafialnego do kościoła i od plebanii do kościoła. Chodzenie tą trasą będzie utrudnione w czasie wykonywania prac. Prace potrwają przez miesiąc lipiec. Tych którzy nie muszą tędy przechodzić, prosimy by obrali trasę ulicą 3 Maja lub Kościuszki. W tym tygodniu przez dzień lub dwa dni przejście furtką od strony plebanii do kościoła nie będzie możliwe.
7. W miesiącu lipcu będą trwać prace osuszające fundamenty kaplicy w Prosienicy.
8. Na cmentarzu grzebalnym trwają prace przy wycince drzew zagrażających bezpieczeństwu ludzi. Prosimy by nie przechodzić w pobliżu wykonywanych prac. Prosimy o wyrozumiałość, w przypadku gdy gałęzie czy konary czasowo będą złożone przy nagrobkach, lub na nagrobku pojawią się trociny czy liście.
9. W dniach od 15 do 17 lipca na hali Gołasia w Ostrołęce odbędą się rekolekcje z ojcem Jamesem Manjacalem. Zapisy na rekolekcje przez stronę internetową: www.manjackal.ostroleka.pl. Informacje można znaleźć na plakacie i ulotkach.
10. . Zapraszamy na Przedwakacyjny Wieczór Uwielbienia dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00. Wspólnie uwielbiajmy Pana na początku wakacyjnego odpoczynku!
11. Policja podaje krajową mapę zagrożeń bezpieczeństwa. Każdy przez komputer tablet lub telefon może zgłosić policji miejsce zagrożone w regionie. Instrukcja o zagrożeniach bezpieczeństwa w gablocie z ogłoszeniami.
12. Dzisiaj ofiary do puszek na KUL i cele edukacyjne diecezji.
13. W tym tygodniu w tygodniku Idziemy m.in. o wakacjach: „Nasze drogie wakacje”, „Pomysły na wypoczynek”, o inflacji: „W objęciach inflacji, o sztuce: „Sztuka na chwałę Boga”, o wojnie na Ukrainie: „Ukraina nie da się pokonać”, o kulcie Niepokalanego Serca NMP: „Źródło ocalenia w Niepokalanym Sercu Maryi”., a także wiele ciekawych wiadomości z regionu, Kościoła i świata.