12 Niedziela Zwykła 19.06.2022

1. W czwartek 23 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła, po niej poświęcenie ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.
  2. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela w tym roku została przeniesiona z 24 na czwartek 23 czerwca, ponieważ w  piątek 24 czerwca w tym roku przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. W piątek 24 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Msze św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00. W piątek z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
  4. W sobotę 25 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Po Mszy św. o godz. 7.00 Litania do NMP.
  5. W czwartek „Dzień Ojca” . Wyrażamy wdzięczność naszym ojcom przez życzliwy gest, słowo, modlitwę. Doceniajmy powołanie i realizację ojcostwa.
  6. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek 24 czerwca o godz.8.00.
  7. Zapraszamy na Przedwakacyjny Wieczór Uwielbienia w niedziele, 26 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00. Wspólnie uwielbiajmy Pana na początku wakacyjnego odpoczynku!
  8. Od przyszłej niedzieli  – 26 czerwca do września nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 16.00. Msza św. niedzielna  w Prosienicy będzie o godz. 14.00, w Pałapusie o 15.15,   w domu katechetycznym w Lubiejewie Msza św. w 1 i 3 niedzielę miesiąca o godz. 16.30.
  9. Dzisiaj Gościmy w naszej parafii Siostrę Julitę Zawadzką – Misjonarkę Świętej Rodziny. Na każdej Mszy świętej przekazuje  świadectwo wiary. Po Mszy świętej o godzinie 18.00 i nabożeństwie czerwcowym będzie koncert pt.: „Do światła z  ciemności”. Zapraszamy serdecznie na ten koncert. Plakat o koncercie w gablocie.
  10. W Przyszłą niedzielę ofiary do puszek na KUL i cele edukacyjne diecezji.
  11. Burmistrz miasta Ostrów Mazowiecka powiadamia, że dnia 22 czerwca br. w środę o godz.17.00  w budynku  Starej Elektrowni przy ul.  11Listoada 7 zostanie przeprowadzona  rozprawa administracyjna, otwarta dla społeczeństwa, dotycząca planowanego do realizacji przedsięwzięcia   polegającego na  budowie stacji paliw  na działkach znajdujących się  naprzeciw naszego kościoła parafialnego. Ze względu na Covid  debata ta była wielokrotnie przekładana. Podaję, po raz kolejny, że parafia jest przeciwna tej lokalizacji stacji paliw z  wielu  następujących względów: stanowisko Mazowieckiego Urzędu Konserwacji Zabytków nie dopuszcza tej  realizacji, stacja paliw w tym miejscu zagrażałaby bezpieczeństwu ludziom przychodzącym do kościoła, szkołom, blokowałaby ruch na pobliskim  skrzyżowaniu, utrudniałaby uczestnictwo  w liturgii i jej sprawowaniu  w naszym kościele, stacja paliw byłaby szkodliwa środowisku, w przypadku zagrożenia terroryzmem, akcjami sabotażu, czy wojny – obiekt ten jako strategiczny ze względu na paliwo – w pierwszej kolejności byłby wysadzony w powietrze. Wiele instytucji i tysiące mieszkańców wyraziło już swój pisemny sprzeciw co do lokalizacji ww. inwestycji. Zachęcam do udziału w  rozprawie  22 czerwca – by raz jeszcze wybrzmiał sprzeciw co do takiej lokalizacji stacji paliw. W gablocie  zawiadomienie o  rozprawie i stanowisko Urzędu Konserwacji Zabytków co do
  12. W tygodniku Idziemy ciekawe artykuły o realnych – wirtualnych zagrożeniach: „Dzieci w cyberświecie”, „Elektroniczny detoks”, o biskupim posługiwaniu: „Diecezja z potencjałem”, o rosyjskiej agresji: „Starcie dwóch światów”, o Jezusowym sercu: „Pod patronatem Najświętszego Serca Pana Jezusa”. a także wiele wiadomości z regionu, Kościoła, świata.