1 Niedziela Wielkiego Postu 26.02.2023

1. Rozpoczęła się wielkopostna zbiórka Caritas. W tym roku pod hasłem: ”Pomoc Ukrainie”. W naszym  kościele „Wielkopostna Skarbona Miłosierdzia” ustawiona jest przed prezbiterium po prawej stronie nad nią plakat „Pomoc  Ukrainie”. Jałmużnę wielkopostna można także składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.
  2. Trwa Wielki Post, w każdą środę, o godz. 17.15 – Droga Krzyżowa dla dzieci, a piątek o godz. 17.00 – dla dorosłych, po Mszy św. o godz.18.00 dla młodzieży. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania uczestniczy w Drodze Krzyżowej w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.
  3. Gorzkie Żale są odprawiane w każdą niedzielę o godz. 17.30.
  4. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek. Po Mszy św. o godz. 18.00 modlitwa o powołania do kapłaństwa i  życia zakonnego.
  5. W tym tygodniu Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.
  6. W czwartek 2 marca po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie katechetów uczących w szkołach na terenie naszej parafii. Obecność obowiązkowa.
  7. Marian wraz z Animatorami zaprasza kandydatów do bierzmowania na spotkanie formacyjne w najbliższy piątek w kościele. Rozpoczynamy Drogą Krzyżową po Mszy św. O godz. 18.00,astepnie spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa.
  8. Dnia 1 marca „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W naszym mieście uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 przy pomniku Żołnierzy Wyklętych. Następnie będzie przemarsz do naszego kościoła i Msza św. Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystości.
  9. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie – tym którzy ucierpieli i cierpią na skutek prowadzonej tam wojny. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misje.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy”: in. o spowiedzi: „Spowiedź – tylko dla dorosłych?”, o komputerowej zabawie w księdza: „Pusta zabawa”, „Gra w odprawiania  Mszy”, o uchodźcach: „Co  się stania z uchodźcami?”, o okrucieństwie wojny: :Tajemnica zła”, z tematyki biblijnej: „Owczarnia w Nowym Testamencie”, o zwierzętach domowych: „Zwierzę też człowiek?” . Jest też do nabycia  ostatni numer L’Osservatore Romano.